Kilka tygodni temu pisałem o wspaniałej organizacji o nazwie The Herren Project i o tym, co robią dla społeczności odzyskiwania świadomości i zmniejszania piętna, które otacza uzależnienie.

W tym artykule, czułem, że nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na kilka innych organizacji charytatywnych, które wykonują świetną pracę w szerzeniu wiadomości, że wyzdrowienie z uzależnienia jest możliwe. Te organizacje charytatywne odzysku może nie dostać połysk, ale pracują niestrudzenie edukacja, rzecznik i zebrać fundusze, aby zapewnić programy, które pomagają tym, którzy zmagają się z uzależnieniem dostać świeży start, że zasługują jako odzyskującego ludzi.

Poniżej przedstawiamy 5 przykładów organizacji charytatywnych zajmujących się leczeniem uzależnień, które musisz sprawdzić i być może poświęcić swój czas, głos i pieniądze. Te organizacje pomagają wzmocnić naszą społeczność odzysku i dać jej silniejszy głos. Poświęć trochę czasu i sprawdź, co mają do zaoferowania.

1 - Fundacja Amy Winehouse


Zdjęcie dzięki uprzejmości www.amywinehousefoundation.org

Utworzona po śmierci przedawkowania brytyjskiej piosenkarki soulowej w lipcu 2011 roku, The Amy Winehouse Foundation pracuje nad zapobieganiem skutkom uzależnienia od narkotyków i alkoholu wśród młodych ludzi. Poprzez edukację muzyczną, programy muzykoterapeutyczne oraz programy profilaktyki i odwyku, fundacja ma na celu wspieranie tych populacji, które są najbardziej narażone na nadużywanie narkotyków i uzależnienia. Dodatkowo, Fundacja Amy Winehouse zapewnia stypendia i granty dla zasłużonych studentów, którzy pochodzą z niezamożnych rodzin. Fundacja posiada biura zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Anglii.

2 - To Write Love on Her Arms


Image courtesy of www.bunow.com

To Write Love on Her Arms to organizacja, która została założona na początku 2006 roku w celu rozwiązania problemów związanych z nadużywaniem substancji i powiązanych z tym problemów zdrowia psychicznego, takich jak depresja, samobójstwa i samookaleczenia. Od momentu powstania organizacja (znana również jako TWLOHA) zebrała miliony dolarów dla organizacji na całym świecie i nawiązała współpracę z uniwersytetami, portalami społecznościowymi i trasami muzycznymi, takimi jak Vans Warped Tour, aby rozpowszechnić swoje przesłanie. TWLOHA otrzymała wsparcie i poparcie od takich sław jak Joaquin Phoenix, Miley Cyrus i grupa pop One Direction.

3 - Shatterproof


Dzięki uprzejmości secure.shatterproof.org

Shatterproof został utworzony przez przedsiębiorcę Gary'ego Mendella po stracie syna Briana z powodu uzależnienia od narkotyków w 2011 roku. Od momentu powstania, organizacja zebrała ponad 9 milionów dolarów i jest bardzo aktywna w kampaniach rzeczniczych, lobbując za ustawodawstwem, jak również zajmując się lukami w finansowaniu programów leczenia uzależnień. Misją Shatterproof jest ochrona dzieci przed uzależnieniem od narkotyków i alkoholu oraz zakończenie stygmatyzacji i cierpienia osób dotkniętych chorobą uzależnienia. Celem Shatterproof jest zmniejszenie liczby zgonów związanych z narkotykami wśród młodzieży o połowę w ciągu 2o lat.

4 - Natural High


Zdjęcie dzięki uprzejmości www.naturalhigh.org

Natural High jest organizacją, która stara się inspirować młodzież do znalezienia własnej drogi w prowadzeniu wolnego od używek stylu życia. Natural High powstała w odpowiedzi na nieskuteczność programu Just Say No. Organizacja zapewnia programy edukacyjne, które dotarły do ponad 20 000 klas. Dodatkowo Natural High współpracuje z wolnymi od narkotyków znanymi wzorcami, które dzielą się swoimi historiami o dorastaniu i wyborach, których dokonali, aby osiągnąć swoje marzenia. Te wywiady wideo są połączone z arkuszami ćwiczeń i przewodnikami do dyskusji dla nauczycieli, co pozwala na zainicjowanie istotnych rozmów z uczniami.

5 - Fundacja Badań nad Alkoholizmem (FAR)


Zdjęcie dzięki uprzejmości Fundacji Badań nad Alkoholizmem

FAR została założona w 2008 roku w celu pozyskiwania funduszy na badania w obszarach obejmujących przyczyny, identyfikację, zapobieganie, wykrywanie, leczenie i wyleczenie alkoholizmu jako choroby. 100% otrzymanych darowizn finansuje badania nad rozwojem skutecznych metod leczenia uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu. Jako organizacja, FAR nie zakłada, że zna odpowiedzi na to, jaka pomoc jest potrzebna.

Organizacje charytatywne zajmujące się leczeniem uzależnień mają kluczowe znaczenie w pomaganiu całej społeczności zajmującej się leczeniem, aby rosła w siłę. Poprzez programowanie edukacyjne, kampanie rzecznicze, stypendia i granty oraz zbieranie funduszy, organizacje te pracują u podstaw, aby przekazać masom wiadomość, że uzależnienie nie musi być wyrokiem życia.

Wyzdrowienie jest nie tylko możliwe, ale jest wiele osób w każdym wieku i z różnych środowisk, które są żywym świadectwem tego faktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Czy chcesz wiedzieć więcej o innych organizacjach charytatywnych zajmujących się leczeniem uzależnień, które wykonują świetną pracę dla naszej społeczności? Jako największy na świecie uzależnień, leczenia i odzysku oparte zasoby w Internecie, Sober Nation przynosi informacje, których potrzebujesz i narzędzi i zachęty do wprowadzenia odzysku do przodu.

Codziennie zamieszczamy nowe artykuły i blogi, które są pouczające, inspirujące i wzmacniające. Wraz z kompleksowym katalogu leczenia z ponad 40.000 ośrodków leczenia wymienione, Sober Nation jest twój go-to zasobów, gdy potrzebujesz go najbardziej. Sprawdź nas!