Mówienie "nie" brzmi łatwo, ale tak naprawdę nie jest. Po prostu spróbuj tego teraz. Kiedy wypowiadasz to słowo, czujesz się źle, a nawet dotkliwie. Dzieje się tak dlatego, że interpretujemy to słowo jako odrzucenie, a to jest sprzeczne z naszym naturalnym instynktem budowania relacji i odczuwania więzi z innymi. Jeśli jesteś na odwyku, to niezwykle ważne jest, abyś nauczył się robić trudne rzeczy... a jedną z nich jest mówienie "nie" i godzenie się z tym. Zapoznaj się więc z dwoma sposobami odmawiania picia i jednym sposobem, którego nie należy stosować.

1. "Nie, dziękuję, ale czy nie masz nic przeciwko, jeśli wezmę sobie ______?".

Ten sposób świetnie się sprawdza, jeśli rozmawiasz z naprawdę miłą osobą. Zadając im pytanie w swojej odpowiedzi, całkowicie odwracasz sytuację! Dziewięć razy na dziesięć osób powie coś w stylu: "Tak! Nie ma sprawy, częstuj się!". Przecież proponują Ci drinka lub szluga, bo chcą, żebyś czuł się zaangażowany i był częścią grupy. Nie jest to nic strasznego. Taka reakcja nie tylko uwalnia Cię od odmowy przyjęcia propozycji, ale też daje im szansę powiedzenia "tak", co sprawia, że czują się dobrze... co przygotowuje wszystkich do wspaniałej nocy spędzonej na spotkaniach towarzyskich, imprezach czy czymkolwiek innym!

2. "Nie, dziękuję, dziś prowadzę samochód".

Chociaż ludzie czują się dziwnie, gdy nie pijesz, większość ludzi szanuje trzeźwego kierowcę. Dla nich wygląda to tak, jakbyś poświęcił swoją noc "zabawy", aby zadbać o innych. Używam tej zasady, gdy nie znam dobrze danej osoby, a wydaje mi się ona natarczywa. Dla mnie bycie kierowcą to najlepsza wymówka, jeśli nie chcesz spędzić reszty nocy na wyjaśnianiu historii swojego życia i tego, dlaczego nie pijesz.

3. "Nie robię tego... jestem trzeźwy!".

Podnosząc głos i wtrącając swoje osobiste poglądy w ich okolice twarzy, od razu nabierają do Ciebie szacunku i chcą zostać Twoimi przyjaciółmi. W końcu większość ludzi lubi publiczne upokorzenia i chce być przekonana, że ich sposób spędzania czasu jest niemoralny lub gorszy. Uwielbiam używać tej metody, ponieważ możesz mówić ludziom, jak mają żyć! Ludzie to lubią!

Mam nadzieję, że będziesz się dobrze bawić, wypróbowując te różne sposoby mówienia "nie" drinkowi, a jednocześnie nadal zawierać przyjaźnie i dobrze się bawić! Jeśli dowiesz się, który z nich jest najskuteczniejszy, testując go na imprezie, podziel się tą historią na ???? A w międzyczasie, jak powiedzieć "nie", nie sprawiając, że inni ludzie będą się źle czuli z powodu picia?

Party.0n,

-Jake