When the evenin' sun goes down
You will find me hangin' 'round
Oh, nocne życie, to nie jest dobre życie
Ale to moje życie...


-Willie Nelson "Night Life"

Kiedy myślimy o nocnym życiu, jest w nim coś, co może działać jak swizzle stick na duszę i pobudzić zwierzę społeczne w każdym z nas. Kiedy słońce zachodzi, chcemy być tam, gdzie dzieje się akcja - akcja może być najczęściej w sercu miasta.

Wśród ciągłego szumu neonów i świateł ulicznych, barów, klubów nocnych i restauracji do późnych godzin nocnych można usłyszeć ciągłe rozmowy, wraz z uderzeniami kul bilardowych, wspaniałym gwarem muzyki na żywo i brzękiem srebrnych naczyń i kieliszków. Rzeczywiście, widoki i dźwięki nocnego życia mają swoją własną magię.

Jednak jeśli jesteś czysty i trzeźwy, nocne życie nie jest życiem - w rzeczywistości może to oznaczać pewną zgubę dla twojego powrotu do zdrowia.

W poszukiwaniu innego rodzaju bzykania

To prawda, że wyzdrowienie otwiera nowe drzwi i możemy śmiało iść tam, gdzie nigdy nie marzyliśmy, że jest to możliwe. Jednak jeśli chodzi o scenę późnych nocy, drzwi są zamknięte, a przysłowiowa aksamitna lina jest w górze.

Nie jesteśmy ponurakami i chcemy się dobrze bawić, ale nocne menu jest pełne rzeczy, których niestety nie możemy mieć.

Tak, możemy pójść na open mic night, spędzić czas w kawiarni lub znaleźć najbliższe centrum drop-in, ale pragniemy interakcji społecznych w późnych godzinach nocnych. Co mamy zrobić?

Jeśli jesteś Kyle'em Kuehnem z Lancaster w Pensylwanii, bierzesz byka za rogi i otwierasz trzeźwy bar o nazwie Lights Out.

Dla Kuehna nie chodzi tylko o otwarcie trzeźwego klubu nocnego - chodzi o rozpoczęcie rewolucji i zmianę sposobu myślenia o życiu nocnym.

Otwarty do późna, promujący trzeźwość i pojawiający się w mieście blisko ciebie!

Kyle Kuehn jest młodym człowiekiem pełnym motywacji i śmiałych pomysłów na trzeźwe życie nocne. Jako weteran branży gastronomicznej od ponad dekady, widział jak ludzie zmagają się z nadużywaniem narkotyków i alkoholu - a także doświadczył własnych zmagań.

Jesienią 2014 roku, Kuehn po raz pierwszy pomyślał o otwarciu miejsca, w którym ludzie mogą cieszyć się poczuciem wspólnoty i socjalizacji, i robić to za darmo bez pokusy narkotyków i alkoholu. Pomysł narastał, gdy pokonał własne uzależnienia i zdał sobie sprawę, jak bardzo czuł się nie na miejscu, gdy mógł wychodzić i towarzysko spotykać się w nocnych klubach i innych lokalach.

Jego pomysł był prosty:

Wyobraźcie sobie, że klub nocny i kawiarnia mają dziecko, a to dziecko daje czadu przez całą noc bez narkotyków i alkoholu. To jest właśnie trzeźwy bar. To jest Lights Out!

Koncepcja Lights Out jest prosta - jest to kawiarnia w stylu lounge, która oferuje klientom jedzenie i różnorodne napoje bezalkoholowe, zapewniając jednocześnie rozrywkę i inne działania. Kuehn chce stworzyć atmosferę, która będzie zdrowszą alternatywą dla kultury barowej i pomoże uwolnić ludzi od ograniczeń związanych z narkotykami i alkoholem.

Obecnie Kuehn składa serię wydarzeń, których kulminacją będzie oficjalne otwarcie Lights Out jesienią 2016 roku.

Lights Out: Coś więcej niż tylko trzeźwy klub nocny

Z Lights Out, Kuehn chce zrobić coś więcej niż tylko zaoferować miejsce dla tych, którzy są trzeźwi, aby przyjść do późnych godzin nocnych. Chce dotrzeć do WSZYSTKICH ludzi, którzy chcą się dobrze bawić bez używania substancji. Dla niego, Lights Out ma misję, aby pomóc tym, którzy są w ruchu odzyskiwania i być pozytywnym wpływem w społeczności.

Cele Kuehna nie są ograniczone tylko do Lancaster w Pensylwanii. Ostatecznym celem jest, aby Lights Out był ogólnokrajowy i zmienił sposób, w jaki uzależnienie i powrót do zdrowia jest obecnie postrzegany w społecznościach w całym kraju. Poprzez zapewnienie alternatywy, takiej jak Lights Out, Kuehn chce przekazać wiadomość, że "buzz" nie jest o produkcie, który jest spożywany, ale z interakcji od siebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Kyle'u i Lights Out, zajrzyj na stronę www.letschangeculture.com. Możesz również śledzić Lights Out na Facebooku oraz na Twitterze pod adresem @soberbars

Pomaganie w przywróceniu zdrowia na pierwszy plan

Sober Nation uwielbia dzielić się z wami historiami ludzi takich jak Kyle Kuehn, którzy szukają wzmocnienia społeczności odzysku. Będziemy nadal rzucać światło na tych ludzi i organizacji, które robią swoje, aby przynieść odzysku do przodu, pomóc wyeliminować piętno, które otacza uzależnienie, i przynieść szum i wiadomość, że odzyskanie jest możliwe.

Koniecznie sprawdź nasze blogi, artykuły i zasoby dotyczące leczenia. Jeśli kopać, co widzisz, upewnij się, aby śledzić nas na Facebooku i śledzić nas na Twitterze (@Sober_Nation).