Choroba uzależnienia ma daleko idące aspekty, które wpływają na zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe tych, którzy zmagają się z uzależnieniem. Kiedy przyjrzymy się fizycznym aspektom nadużywania substancji przez daną osobę, jedną z najbardziej charakterystycznych oznak przewlekłego nadużywania substancji jest to, że powoduje ono poważny niedobór ważnych neuroprzekaźników, takich jak dopamina i serotonina. Te substancje chemiczne w mózgu są absolutnie niezbędne do utrzymania naszego emocjonalnego i psychologicznego dobrostanu. Narkotyki i alkohol przejmują produkcję tych neuroprzekaźników, a z czasem uzależniony doświadczy choroby zarówno ciała, jak i umysłu.

W ośrodku leczenia narkomanii, personel leczniczy stworzy zindywidualizowany plan leczenia, który będzie ukierunkowany na specyficzne i unikalne potrzeby uzależnionego w odniesieniu do przywrócenia mu zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Podczas gdy detoksykacja medyczna, terapia i edukacja w zakresie zapobiegania nawrotom odgrywają ważną rolę w pomaganiu uzależnionym w przezwyciężeniu nałogu, ci, którzy zmagają się z uzależnieniem mogą potrzebować innych form terapii i leczenia, aby pomóc przywrócić im zdrowie i witalność. Wśród tych terapii są holistyczne interwencje oparte, takie jak chiropraktyka.

Zrozumienie Chiropractic Care w odzysku uzależnień

Dla tych z was, którzy mogą nie być zaznajomieni z tej praktyki terapeutycznej, chiropraktyka skupia się na relacji między głównymi strukturami ciała, które obejmuje szkielet, nerwy i wszystkie grupy mięśni. Chiropraktycy uważają, że niewłaściwe ustawienie w tych systemach zwanych podwichnięciami może spowodować zły stan zdrowia w całym organizmie. Podwichnięcia po prostu są zmiany kręgów, które występują w okresie czasu. Te misalignments może zmniejszyć zdolność organizmu do funkcjonowania prawidłowo.

Chociaż chiropraktyka skupia się na całej strukturze szkieletowej, głównym celem pracy kręgarza jest obszar kręgosłupa, a chiropraktyka w odzysku uzależnień koncentruje się na przepływ neuroprzekaźników. Kiedy kręgosłup i jego' odpowiadające struktury nerwowej są prawidłowo wyrównane, neuroprzekaźniki mogą być zwolnione w określonej sekwencji, która pozwoli ludziom doświadczyć równowagi. Kiedy ludzie doświadczają podwichnięć w obszarze kręgosłupa, może to powodować nacisk i napięcie na otaczające tkanki, a to dodatkowe ciśnienie może znacznie zakłócić sekwencję przepływu neuroprzekaźników.

Aby uzależniony odzyskać właściwą równowagę neuroprzekaźników, chiropraktycy wykorzystują różne techniki manipulacji kręgosłupa i innych ważnych cech szkieletowych, mięśniowych i nerwowych, aby przywrócić idealne wyrównanie. Gdy te obszary są w wyrównaniu, neuroprzekaźniki mogą zacząć płynąć normalnie i aktywować w prawidłowych sekwencji. W połączeniu z innymi istotnymi usługami leczniczymi, chiropraktyka w odzysku uzależnień być ogromna korzyść w przywróceniu całkowitej harmonii ciała.

Korzyści z Chiropractic Terapia w odzysku uzależnień

Chiropraktyka w leczeniu narkotyków jest w stanie zapewnić, że ci, którzy odzyskują od nadużywania substancji ogromne korzyści, które pomogą im zbudować solidne podstawy odzysku. Przede wszystkim, chiropraktyka w odzysku uzależnień może zapewnić ulgę w stresie, zwłaszcza na początku leczenia. Początek jednego z odzysku jest często wypełnione przytłaczające uczucie niepewności, niepokoju, a nawet fizycznego dyskomfortu i bólu. Podczas tych krytycznych pierwszych etapów leczenia klienci muszą znaleźć sposób na zrelaksowanie się i uwolnienie od wysokiego poziomu stresu, który odczuwają. Chiropraktyka jest sposób, że te nowe w odzysku mogą osiągnąć ulgę w stresie, że potrzebują, jak rozpocząć leczenie na poważnie.

Inną wielką zaletą chiropraktyka w leczeniu uzależnień jest to, że może pomóc przywrócić równowagę emocjonalną. We wczesnych etapach odzyskiwania, nowo odzyskane uzależnionych może być doświadczanie szerokiej gamy przytłaczających emocji, które mogą być trudne do poruszania się bez znajomej kuli substancji. Chiropraktyka może pomóc doprowadzić do wewnętrznego poczucia spokoju i może pomóc uzależnionym osiągnąć jasność umysłu. To z kolei może pozwolić im przetwarzać swoje myśli i emocje w zdrowszy i pozytywny sposób. Ostatecznie, chiropraktyka w leczeniu uzależnień może pomóc wzmocnić i pielęgnować jeden emocjonalny trzeźwości, która jest równie, jeśli nie bardziej ważne, że osiągnięcie trzeźwości fizycznej.

Być może najważniejszym aspektem chiropraktyka w leczeniu narkotyków jest to, że może pomóc złagodzić ból fizyczny i dyskomfort nowo odzyskane uzależnionych czuć - zwłaszcza w procesie detoksykacji medycznej. Istnieją przypadki, w których ból fizyczny jest głównym powodem osoby zaczynają używać substancji i dalej rozwijać uzależnienie od tych substancji. Chiropraktyka w odzysku uzależnień może pomóc zidentyfikować i złagodzić ten ból. Dodatkowo, przechodząc chiropraktyka terapii może zaoferować korzyści, takie jak zmniejszenie pragnienia narkotyków i alkoholu, zmniejszenie depresji i lęku, poprawa sprawności umysłowej, niższy poziom kortyzolu, poprawa krążenia krwi i zwiększenie poziomu tlenu między innymi.

Co należy szukać w Chiropractor?

Jeśli szukasz, aby włączyć chiropraktyka terapii do indywidualnego programu leczenia uzależnień, istnieje kilka podstawowych pytań, które należy zachować w pamięci. Przede wszystkim, kręgarz trzeba rozważyć mają wiele lat doświadczenia i wiedzy w pracy z klientami z różnych substancji problemów nadużywania, i musi mieć renomowanych i licencjonowanych praktyki. Kiedy szukasz kręgarza do odzysku, trzeba również wiedzieć, jakie rodzaje technik chiropraktyka zatrudniają. Dodatkowo, warto wiedzieć, czy kręgarz używa jego lub jej ręce do ich pracy lub jeśli polegają na instrumentach.

W poszukiwaniu kręgarza, są rzeczy, które należy unikać. Po pierwsze, chcesz uniknąć tych kręgarzy, które twierdzą, że są jedynym, który wykorzystuje specjalne lub tajne techniki, i chcesz uniknąć tych, którzy twierdzą, że mogą leczyć narkomanię lub inne formy choroby. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że chiropraktyka jest przeznaczony do krótkoterminowego, więc tych praktyków, którzy zalecają długoterminowe leczenie lub sugerują ciągłą opiekę należy również unikać. Dodatkowo, inna czerwona flaga musisz być świadomy jest, jeśli kręgarz jest wymaganie znacznej przedpłaty na leczenie. Nawet jeśli ośrodek leczenia narkomanii szukasz oferuje opiekę chiropraktyka jako część ich programu leczenia narkomanii, to jest bardzo wskazane, aby zachować wyżej wymienionych punktów w pamięci.