Nie zawsze łatwo jest określić nowe trendy w narkotykach ulicznych. Tak jak w przypadku każdej innej mody czy trendu, ludzie mają tendencję do podążania za tłumem. Pojawiają się nowe narkotyki lub trendy, a stare zanikają. Przez lata osoby nadużywające substancji zmieniały jeden nielegalny narkotyk na inny, co utrudnia nam śledzenie ich mody. Zatem, w oparciu o aktualne dane, jakie są nowe narkotyki uliczne, na które musimy uważać w nadchodzącym roku?

Pojawiające się narkotyki uliczne, które należy obserwować w 2021 r. Gdy nasz naród ponownie otwiera drzwi do nocnych klubów i wznawia globalne podróże, wiele nielegalnych narkotyków czeka na ponowne pojawienie się na scenie. Pandemia wpłynęła na dostępność wielu ulicznych narkotyków z powodu ograniczeń w podróżowaniu. Oczekuje się jednak, że to się zmieni, gdy tylko ograniczenia zostaną zniesione. Tak więc, oto niektóre z pojawiających się narkotyków ulicznych, na które należy uważać w nadchodzącym roku: Phenibut - Uzależniający lek przeciwlękowy (depresja OUN). Sprzedawany jako suplement diety, co jest nielegalnym twierdzeniem. Jest to technicznie legalne do konsumpcji Phenibut, ale nie jest zatwierdzony przez FDA. Można go znaleźć w formie białych kapsułek lub jako kryształy. Fantasy (GHB) - zwany również New Ice, G, lub Liquid Ecstasy. Znany również jako "śpiączka w butelce", ponieważ może powodować drgawki. Śmiertelne przedawkowanie jest bardzo możliwe. Szukaj białego proszku, który może być rozpuszczony w soku, alkoholu lub innych napojach. Flakka (PHP) - Syntetyczny narkotyk zaprojektowany.

Znany również jako Gravel, Bath Salts lub Zombie Drug. Wywołuje efekty podobne do Ecstasy, ale jest bardziej niebezpieczny. Może dojść do przemocy, dziwacznych zachowań i samookaleczeń. Występuje jako różowe lub białe kryształy w woreczkach oznaczonych jako "pokarm dla roślin" lub "środek do czyszczenia ekranu telefonu". Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych narkotyków na dzisiejszej ulicy. Dilerzy mieszają Flakkę z innymi narkotykami, takimi jak kokaina czy Molly. Kratom - Uzależniające, psychoaktywne zioło. Znane jako Herbal Speedball, Blak Blak, lub iThang. Narkotyk nie jest zatwierdzony przez FDA. Może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Kratom wygląda jak zielony proszek i jest umieszczany w kapsułkach lub parzony jako herbata. Gabapentyna - Czwarty najczęściej przepisywany lek w USA. Użytkownicy rekreacyjni przyjmują ją, aby wzmocnić działanie opioidów. Występuje w postaci białych lub żółtych tabletek lub kapsułek. Użytkownicy często łączą ją z kokainą, marihuaną lub innymi opioidami. Fentanyl - uzależniający syntetyczny opioid. Często używany do podawania kokainy, mety, MDMA i benzoesu. Forma białego proszku jest niewykrywalna po zmieszaniu z innym narkotykiem. Ten narkotyk jest bardzo niebezpieczny i powoduje ponad 30 000 zgonów każdego roku. Karfentanil - środek uspokajający dla zwierząt, który jest śmiertelnie niebezpiecznym, uzależniającym analogiem fentanylu, znanym również jako Serial Killer. Śladowe ilości mogą spowodować śmiertelne przedawkowanie. Jest często łączony z Xanaxem, Oxycontin, MDMA, kokainą i innymi narkotykami. Te uliczne narkotyki są już od jakiegoś czasu. Jednak w nadchodzącym roku, są one przygotowane na znaczący i śmiertelny powrót. Oczywiście, narkotyki uliczne, takie jak marihuana, heroina, kokaina i nielegalnie sprzedawane leki na receptę będą nadal powszechnie nadużywane w 2021 roku i później, ale te pojawiające się narkotyki uliczne również należy uważnie obserwować.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, eksperymentował z tymi nowymi narkotykami ulicznymi i walczy o kontrolę nad ich zażywaniem, skontaktuj się z nami w Behavioral Rehabilitation Services już dziś. Nasze kompleksowe programy są przeznaczone do leczenia wszelkich problemów związanych z nadużywaniem substancji.