Jestem dwanaście lat po wyzdrowieniu i chociaż jestem zadowolony z tego, kim się stałem, wiem, że przede mną jeszcze długa droga i daleko mi do doskonałości. Jak każdy, kto żyje i oddycha na tej planecie, mam momenty, w których wpadam w niepokój, wątpliwości, zamieszanie i gniew.

W tych momentach mogę stać się jednym emocjonalnym i psychologicznym gorącym bałaganem. Dostaję tak skupiający na surowości teraźniejszość gubię mój łożyska. Mogę stać się dryfującym w burzy. Dla osoby na odwyku, życie w nerwach może być ziemią niczyją, jeśli zostaniesz tam zbyt długo, możesz poczuć, że zsuwasz się w dół po śliskim stoku w kierunku nawrotu.

Jednak właśnie wtedy, gdy czuję, że mury się zamykają, wydaje się, że pojawia się wyjście i jestem w stanie znaleźć trochę przestrzeni do oddychania i dystansu. Kiedy doświadczasz takich chwil, uczysz się korzystać z narzędzi, które daje ci twój powrót do zdrowia i wyciągasz wnioski, które pozwalają ci się rozwijać.

Narzędzia handlu

Dla tych, którzy wracają do zdrowia, mamy cały arsenał do dyspozycji, jeśli chodzi o radzenie sobie z wyzwalaczami, zmaganie się z pokusami i ogólnie radzenie sobie z tarciami, które pojawiają się w codziennej harówce. Chodzimy na spotkania 12-stopniowe, pracujemy z naszym sponsorem, odmawiamy Modlitwę Spokoju w przód i w tył, jesteśmy wolontariuszami, ćwiczymy i opieramy się na naszych ludziach, którzy nas wspierają.

Te rzeczy są konieczne, aby utrzymać nas na prostej, wąskiej i zdrowej drodze do wyzdrowienia, ale są też pewne podstawowe lekcje życia, o których musimy pamiętać. Te lekcje życia są naszym fundamentem i można z nich skorzystać, kiedy wszystko inne zawiedzie.

Poniżej przedstawiamy 7 podstawowych lekcji życiowych, które należy zachować na czele swojego podręcznika odzyskiwania.

7 podstawowych lekcji życia

Naucz się pogodzić z przeszłością

Prawdopodobnie najważniejszą z 7 podstawowych lekcji życia jest nauka zawarcia pokoju lub swojej przeszłości i pozwolić jej odejść. Trudno jest przejść obok bólu przeszłości uzależnionego i szkody, które spowodowałeś, ale jeśli nie nauczysz się wybaczyć sobie, będzie utknąć w swojej trzeźwości.

Holding resentments jest trucizną dla twojego wzrostu jako osoby, i to na pewno utrudni twój wzrost w swoim odzysku. Naucz się prawdziwej sztuki przebaczania i daj sobie pozwolenie na pozostawienie przeszłości za sobą. Jeśli masz problemy, uzyskać pomoc od doświadczonego doradcy lub terapeuty.

Nie przejmuj się tym, co myślą o tobie inni

To, co ludzie myślą o tobie lub mogą powiedzieć o tobie, gdy nie ma cię w pobliżu, nie jest twoją sprawą. Jeśli nie są w stanie powiedzieć ci tego w twarz, to nie zasługuje to na zmartwienie z twojej strony.

Liczy się to, co myślisz o sobie i co myślą ci, którzy naprawdę cię kochają i dbają o ciebie. Znasz siebie najlepiej; pracuj w kierunku budowania osoby, którą chcesz być.

Daj sobie czas

Słyszałeś stare przysłowie, że czas leczy wszystkie rany. Chociaż pragniemy natychmiastowej lub prawie natychmiastowej satysfakcji i przyjemności, w rzeczywistości potrzeba czasu, aby uzyskać to, czego naprawdę potrzebujemy w życiu.

Tak samo w życiu, jak i na odwyku, potrzeba czasu, aby ból z przeszłości uleczył się prawidłowo i abyśmy zauważyli te pozytywne zmiany. Nasze blizny czynią nas silniejszymi i wyjaśniają, dlaczego jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. Obejmij te blizny.

Jesteś odpowiedzialny za swoje szczęście

Wydaje się, że tracimy dużo czasu, energii (a czasem i pieniędzy) goniąc za pokojem, zadowoleniem i radością w naszym świecie. Możemy znaleźć rzeczy, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi na zewnątrz, ale możemy być tak nieszczęśliwi, jak byliśmy, gdy byliśmy wciąż aktywni w uzależnieniu.

Dlaczego? Ponieważ nie zdajemy sobie sprawy, że prawdziwe szczęście pochodzi z wewnątrz. Musimy być szczęśliwi, mieć spokój z samym sobą i zaakceptować siebie z wszystkimi wadami. Kiedy uda nam się to naprawdę osiągnąć, jesteśmy na dobrej drodze do tego, by stać się naprawdę zadowolonymi z życia.

Przestań porównywać się z innymi

Często patrzymy na to, co mają inni ludzie i co robią ze swoim życiem i wciągamy się w używanie ich życia jako miernika do naszego: przestań. To, co widzimy na powierzchni, może znacznie różnić się od tego, co znajduje się pod spodem.

Nie znamy drogi innych ludzi. Gdybyśmy naprawdę widzieli zmagania i problemy tych, do których się porównujemy, prawdopodobnie bylibyśmy szczęśliwi, pozostając na własnym torze.

Przestań myśleć tak cholernie dużo

Połóżmy to odpocząć raz na zawsze; TY NIE WIESZ WSZYSTKICH ODPOWIEDZI. Są czasy, w których nie ma odpowiedzi. Są czasy, w których po prostu nie będzie odpowiedzi. Są czasy, w których nigdy, przenigdy nie będzie odpowiedzi.

Pozwól na to, zaakceptuj to i idź dalej.

Uśmiechnij się

Jedyne problemy na świecie, które posiadasz to TWOJE PROBLEMY. Nie możesz nosić ciężarów problemów innych ludzi.

Jesteś człowiekiem i dlatego jesteś niedoskonały (przepraszam). Nawet jeśli nie czujesz się jak to, obracając ten frown do góry nogami faktycznie może rozjaśnić innych ludzi dni i może ustawić w ruchu sposoby, aby to, co było ciemne rozjaśnić.

Nauka jest częścią życia i zdrowienia

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz swoją podróż do wyzdrowienia, masz już trochę dobrego czystego i trzeźwego czasu, czy jesteś członkiem rodziny lub przyjacielem kogoś, kto zmaga się z nadużywaniem substancji, nauka jest kluczem do zrozumienia uzależnienia i otwiera drzwi do zrozumienia więcej o tej wielkiej i pięknej rzeczy zwanej życiem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat uzależnienia i odzysku, Sober Nation daje narzędzia do nauki i rozwoju. Blogi, artykuły informacyjne, zasoby leczenia, podcasty; klucz do zrozumienia jest na wyciągnięcie ręki.

Zadzwoń do nas bezpłatnie dzisiaj i otworzyć drzwi do zrozumienia.