zdjęcie dzięki uprzejmości www.johnspencerellis.com

Ile pracy włożyłeś w swój powrót do zdrowia?

Niezależnie od tego, ile masz czystego i trzeźwego czasu, powinieneś poświęcić trochę czasu właśnie teraz, wyłączyć się z Matrixa i podłączyć do wzmacniacza swojego sumienia. Nie trzeba wiele myśleć, aby zdać sobie sprawę, że włożyłeś więcej niż swoją część krwi, potu i łez w przekształcenie siebie z duszy zagubionej w mgle uzależnienia w bardziej duchowo świadomą i trzeźwą istotę.

Podobnie jak dom czy samochód, twoje zdrowienie jest poważną inwestycją, która musi być chroniona za wszelką cenę i przy użyciu wszelkich niezbędnych środków. Chronisz tę inwestycję poprzez kontynuowanie takich rzeczy jak uczęszczanie na spotkania 12-step, służenie innym i utrzymywanie solidnego reżimu opieki nad sobą. Zdecydowanie wkładasz pracę, ale uzależnienie jest przebiegłą i podstępną bestią i będzie próbowało znaleźć dziury w twojej grze o odzyskanie, aby je wykorzystać.

Większość rzeczy, które mogą sabotować twój powrót do zdrowia, są subtelne i nie uruchamiają alarmu od razu. Jednak jeśli nie zwrócisz uwagi na te znaki, może to doprowadzić do ponownego powrotu do aktywnego używania. Nawrót nie oznacza końca świata, ale może wywołać ogromne poczucie winy i wstyd, które mogą pozbawić cię wiatru w żagle i sprawić, że będziesz w depresji.

Prawda jest taka, że pokusa może czaić się za każdym rogiem, a każdy dzień, w którym jesteś na odwyku, może prezentować swoje własne unikalne rzeczy, które mogą sprawić, że będziesz podatny na atak. Aby utrzymać S.S. Sobriety w pionie i iść do przodu, musisz rozpoznać w sobie postawy i zachowania, które mogą osłabić twoje wysiłki. Poniżej znajduje się lista 12 rzeczy, które mogą sabotować twój powrót do zdrowia.

Skupianie swojej uwagi tylko na substancji

Bez względu na to, od jakiej substancji byłeś uzależniony, ostatecznym celem leczenia jest zapewnienie ci narzędzi i wsparcia, których potrzebujesz, aby uwolnić się od tego konkretnego narkotyku, który trzyma cię w życiu. Podczas gdy fizyczne aspekty uzależnienia mogą być usunięte w pewnym okresie czasu, psychologiczne pozostałości uzależnienia mogą nadal dawać o sobie znać wiele lat po zaprzestaniu używania substancji.

Na odwyku łatwo jest skupić się na fakcie, że nie używasz już wybranej trucizny, ale jeśli nie wkładasz znacznego wysiłku, aby zająć się tymi podstawowymi problemami, które spowodowały, że sięgnąłeś po narkotyki i alkohol w pierwszej kolejności, w końcu te stare duchy powrócą, aby nawiedzić twoje życie. Ciągły stres związany z zajmowaniem się przeszłością i teraźniejszością może doprowadzić cię do nawrotu choroby.

"Trzeźwość naprawi wszystko w moim życiu"

Kiedy ludzie zaczynają gromadzić trochę czasu w odzysku, czują się na szczycie świata. Są w najlepszej formie fizycznie i psychicznie i są spłukani optymizmem tego, co ich przyszłość trzyma. Rzeczywiście, wczesna trzeźwość jest transformacyjna i rzeczy mogą wydawać się idealne, ale jak to się często mówi, pozory mogą mylić.

Ludzie często są zdania, że sama trzeźwość naprawi wszystko w ich życiu i przywróci to, co było kiedyś. Chociaż jest to romantyczne wyobrażenie, rzeczywistość jest taka, że trzeźwość nie naprawia rzeczy - daje ci narzędzia, abyś sam je naprawił. Tak dobre, jak trzeźwość może czuć, będziesz doświadczać momentów, w których zdecydowanie będziesz mieć przypadek fuck-its. Trzeźwość nie jest doskonała, a życie nie jest doskonałe. Jeśli podejdziesz do swojej trzeźwości z bajkowymi wyobrażeniami, twoja determinacja może się rozsypać przy pierwszych oznakach przeciwności.

Brak zadośćuczynienia

Kontynuując ostatni punkt, ludzie mogą angażować się w magiczne myślenie, jeśli chodzi o trzeźwość. Dla niektórych stanowi ona ostateczne przywrócenie do życia i czują, że udając się na leczenie, wszystko zostaje wymazane. Jak już wcześniej powiedziano, sama trzeźwość nie ustawi wszystkiego w porządku w kosmosie; nadal musisz wykonać pracę - a to obejmuje zadośćuczynienie tym, których skrzywdziłeś lub uszkodziłeś, gdy byłeś uzależniony od narkotyków i alkoholu.

Jedną z głównych rzeczy, które mogą sabotować twój powrót do zdrowia jest to, że podchodzisz do przyjaciół i rodziny z nastawieniem, że zadośćuczynienie nie jest konieczne, ponieważ "oni po prostu wiedzą", że to będzie twoja zguba. Musisz wziąć na siebie odpowiedzialność za swoje działania i MUSISZ iść do rodziny i przyjaciół i nie tylko przeprosić, ale także poprzeć swoje słowa szczerym i prawdziwym działaniem.

Jeżeli ty nie robisz zadośćuczynienia te znacząco ludzie w twój życiu, one więcej niż prawdopodobny kończyć up resentymenty ty, kwestionujący co ty mówić i w żadny jawnych warunkach myśleć ty jesteś pełnić ono i pełnić ty. Bez zrobienia rzeczy naprawdę dobrze, nie będziesz miał istotnego systemu wsparcia, na którym musisz się oprzeć w tych trudnych czasach.

Samozadowolenie

Wszyscy wiemy, jak to jest. Ciężko pracujemy, aby zająć się i pokonać nasze uzależnienie i umieścić trochę poważnego czasu w pracy naszego programu odzyskiwania w początkowej fazie. Sukces, jaki możemy odnieść we wczesnym okresie zdrowienia, może być tak samo odurzający jak same narkotyki, a kiedy pławimy się w naszej chwale, możemy pomyśleć, że wszystko jest zbyt łatwe.

Jeśli zaczniesz czuć się dobrze w ten sposób, możesz zmniejszyć liczbę spotkań, na które chodzisz lub całkowicie przestać na nie chodzić. Możesz nie dzwonić do swojego sponsora. Cokolwiek robisz, żeby nie pracować nad swoim wyzdrowieniem, pozwalasz, żeby wkradło się samozadowolenie. Powrót do zdrowia to proces trwający całe życie, a przekonanie, że trzeźwość ma jakąś datę końcową sprawi, że twój umysł będzie otwarty i podatny na myśli o używaniu, a twój umysł znajdzie sposoby, aby zracjonalizować, że ponowne używanie narkotyków i alkoholu jest w porządku.

Kluczem do utrzymania znaczącej trzeźwości jest praktykowanie skutecznych technik zapobiegania nawrotom. Zdając sobie sprawę z rzeczy, które mogą sabotować twój powrót do zdrowia, możesz jak najlepiej wykorzystać te umiejętności życiowe i radzenia sobie, których nauczyłeś się podczas leczenia.