Wiele osób w Stanach Zjednoczonych zażywało kokainę lub przynajmniej jej próbowało. Większość kokainy pochodzi z Kolumbii. Największa część narkotyków ulicznych w USA, które pochodzą z innych krajów, jest produkowana w Ameryce Środkowej i Południowej. Narkotyki te trafiają do USA zazwyczaj przez Meksyk.

Narkotyki uliczne w USA produkowane w Kolumbii Prawie cała kokaina spożywana na świecie pochodzi z Kolumbii, Peru i w mniejszych ilościach z Boliwii. W krajach tych roślina używana do produkcji kokainy, koka, jest spożywana legalnie. Ludzie albo żują liście, albo parzą z nich herbatę. Praktyka ta trwa w tych krajach od wieków. W Kolumbii brak jest kontroli państwowej. W związku z tym duża część koki uprawiana jest w odległych zakątkach kraju. Według UNODC (Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości), w 2016 roku szacuje się, że 106 000 rodzin żyło z uprawy koki w Kolumbii. W 2016 r. uprawa koki w Kolumbii osiągnęła rekordowy poziom. Heroina produkowana w Meksyku Ze względu na fakt, że tak wiele stanów w USA legalizuje teraz marihuanę, meksykańscy rolnicy uprawiają maki opiumowe. Guma produkowana z tych roślin jest używana do produkcji heroiny. Maki opiumowe przynoszą drobnym rolnikom wyższe ceny niż uprawiana wcześniej marihuana. Podczas gdy liczba konfiskat marihuany na granicy spadła o ponad połowę, liczba konfiskat metamfetaminy i heroiny utrzymuje się na stałym poziomie lub wzrasta. Władze konfiskują większość tych narkotyków w legalnych portach wjazdowych. Jednakże, władze znalazły wiele podziemnych tuneli prowadzących z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Narkotyki uliczne w USA z innych krajów Fentanyl jest substancją kontrolowaną w Stanach Zjednoczonych. Jednak fentanyl stał się przyczyną wielu zgonów z powodu przedawkowania w tym kraju. Jest to obecnie jeden z głównych narkotyków ulicznych w USA. Fentanyl zmieszany z kokainą i heroiną spowodował wiele śmiertelnych przypadków przedawkowania w USA. Duża część tego fentanylu dostaje się do kraju nielegalnie z Chin. Około 80% czystego fentanylu skonfiskowanego przez amerykańskie władze w zeszłym roku pochodziło z Chin.

I to często pocztą. Tak jest; dilerzy w Chinach wysyłają ten narkotyk pocztą do nabywcy w Stanach Zjednoczonych. Fentanyl jest dla dilerów o wiele bardziej opłacalny niż heroina. Jest tak silny, że przemytnicy i dilerzy mogą pociąć kilogram na więcej pojedynczych sprzedaży niż heroinę. Fentanyl jest syntetycznym opioidem, więc człowiek nigdy nie jest pewien, jaką dawkę zażywa. Afganistan jest światowym liderem w produkcji opium i heroiny. Jednak niewielka ich część przyczynia się do produkcji narkotyków ulicznych w USA. Mimo że opioidy zabijają naszych obywateli w USA w alarmującym tempie, Afganistan nie jest odpowiedzialny za nasze uzależnienie lub śmiertelność z powodu heroiny. Zgony z powodu przedawkowania w Stanach Zjednoczonych Według Centers for Disease Control (CDC), "W 2016 roku narkotykami najczęściej wymienianymi w niezamierzonych zgonach z powodu przedawkowania narkotyków były fentanyl, heroina i kokaina" To stwierdzenie znajduje się w National Vital Statistics Reports, Volume 67. Wskaźnik zgonów z powodu przedawkowania narkotyków co roku w USA systematycznie pnie się w górę. Największa część śmiertelnych przedawkowań dotyczy fentanylu. Dilerzy dodają do heroiny i kokainy fentanyl, który często nie jest znany osobom kupującym narkotyki. Osoba kupująca te narkotyki od dilera może myśleć, że dostaje czystą heroinę lub kokainę. Jednak bez ich wiedzy została ona pocięta fentanylem. Dilerzy dodają fentanyl do heroiny i kokainy, ponieważ jest on znacznie tańszy. Dealerzy sprzedają również tabletki, które według nich są tabletkami OxyContin. W rzeczywistości tabletki te zawierają fentanyl. Podobnie jak heroina i kokaina, leki te powodują przedawkowanie. Dilerzy osiągają większe zyski, gdy przecinają te leki fentanylem. Produkcja fentanylu odbywa się w laboratoriach, więc jest łatwiejszy do uzyskania przez dealerów niż heroina i kokaina. Użytkownicy narkotyków powinni pomyśleć dwa razy, zanim kupią te nielegalne narkotyki na ulicy.