Benzodiazepiny to leki uspokajające wydawane na receptę, które zazwyczaj kojarzą się z latami 60-tymi. Wtedy te leki były powszechnie określane jako "mali pomocnicy matki". Ale, według Scientific American, recepty na benzo wzrosły o 67 procent od 1996 roku do 13,5 miliona. Dziś lekarze wypisują ponad 37,6 miliona recept na benzodiazepiny, takie jak Xanax, Klonopin, Valium i Ativan. Biorąc pod uwagę te liczby, nie powinno być zaskoczeniem, że mamy do czynienia z kryzysem uzależnienia od benzoesu w USA.

Benzoes i opioidy: Śmiertelne połączenie Obecnie około 30 procent przypadków przedawkowania opioidów wiąże się również z benzoesem. Łączenie tych dwóch leków jest niebezpieczne, ponieważ każdy z nich działa uspokajająco, a jednym ze skutków ubocznych jest utrudnione oddychanie. Co zaskakujące, wielu ludzi otrzymuje od lekarza receptę na oba leki jednocześnie. W badaniu przeprowadzonym na ponad 300 000 osób, którym przepisano opioidy, 17 procent z nich otrzymało również recepty na benzodiazepiny. Inne badanie wykazało, że wskaźnik zgonów z powodu przedawkowania był 10 razy wyższy wśród osób, które stosowały oba leki. Każdy z tych leków zawiera teraz na etykiecie ostrzeżenia "czarnej skrzynki" FDA. Objawy i zagrożenia związane z kombinacjami benzoesu i opioidów Wiele osób uzależnionych od opioidów używa benzoesu, aby wzmocnić działanie opioidu. Rozgniatają tabletki lub żują je, aby wyłączyć mechanizm uwalniania w czasie. W ten sposób dostarczają do organizmu 24-godzinną dawkę naraz, co może być śmiertelne. Niektóre osoby stosują benzos i opioidy razem z alkoholem. Jest to kolejna kombinacja, która może okazać się śmiertelna. Alkohol jest również środkiem depresyjnym i może przyczynić się do niewydolności oddechowej. Jeśli podejrzewasz, że ktoś nadużywa opioidów i benzoesu, oto kilka znaków ostrzegawczych, na które należy zwrócić uwagę: Dezorientacja Punktowe źrenice Brak reakcji Nieprzytomność Powolny, płytki, nieregularny oddech Podczas gdy jesteśmy zajęci walką z epidemią opioidów, kryzys uzależnień od benzoesu szybko stworzył krajowy problem zdrowotny. Wiele z tych uzależnień jest skutkiem tego, że przemysł farmaceutyczny wydał 278 milionów dolarów na lobbing w Kongresie. Od 1999 roku liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem benzoesu wzrosła z 1135 do 791. Jest to siedmiokrotny wzrost, który będzie się tylko powiększał. Ważne jest, aby zauważyć, że zarówno benzoes, jak i opioidy są środkami działającymi depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy. Oznacza to, że gdy leki są przyjmowane jednocześnie, efekty są niebezpiecznie zwiększone i mogą prowadzić do nadmiernego uspokojenia. Osoba taka nie będzie w stanie się obudzić ani reagować na bodźce. W wielu przypadkach osoba wpada w śpiączkę.

Co można zrobić z kryzysem uzależnienia od benzoesu?

Tysiące zwolenników edukacji i zapobiegania narkomanii pracują codziennie, aby szerzyć świadomość na temat niebezpieczeństw związanych z łączeniem leków na receptę. Federalne wytyczne stały się bardziej rygorystyczne, jeśli chodzi o praktyki przepisywania leków przez lekarzy. Kiedy te wysiłki zawodzą, do kryzysu związanego z uzależnieniem od benzoesu dołącza kolejna statystyka, w której traci się kolejne życie.

W Behavioral Rehabilitation Services staramy się ratować życie, oferując najskuteczniejsze programy leczenia uzależnień, jakie są obecnie dostępne. Nasz oparty na dowodach naukowych, zindywidualizowany program nauczania pomógł setkom ludzi wyjść z uzależnienia i prowadzić niezwykłe życie.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z potężnym uściskiem uzależnienia od benzoesu i opioidów, skontaktuj się z nami już dziś. Nie bądź kolejną statystyką w kryzysie uzależnienia od benzoesu. Pokażemy Ci, jak możesz żyć bez tych substancji.