Podczas pandemii COVID-19 znacznie wzrosło stosowanie leków przeciwdziałających stresowi i blokadom. W rzeczywistości Światowa Organizacja Zdrowia donosi, że w okresie od lutego do marca bieżącego roku wzrosła liczba recept na leki przeciwdepresyjne, przeciwlękowe i przeciwinsomniowe. W szczególności liczba recept na leki przeciwdepresyjne wzrosła o 34,1 procent, leki przeciwdepresyjne o 18 procent, a leki przeciwsenności o 14,8 procent. Ale co się stanie, gdy wszystko wróci do normy i osoby te nie będą już potrzebowały tych leków? Czy istnieje niebezpieczeństwo nagłego odstawienia leków antydepresyjnych i innych?

Objawy Syndromu Odstawienia (Wycofania się) Jeśli rozważasz wyjazd na przeziębienie indyka w celu pozbycia się leków przeciwdepresyjnych lub antylękowych, ważne jest, aby najpierw porozmawiać z lekarzem. Może on pomóc Ci stworzyć plan, który pozwoli Twojemu organizmowi stopniowo dostosować się do nieobecności danego leku. W przeciwnym razie, niebezpieczeństwo nagłego zaprzestania stosowania leków antydepresyjnych może być następujące: Pogłębiająca się depresja Objawy grypopodobne Niepokojące myśli lub obrazy Bóle głowy Mdłości, wymioty, biegunka Huśtawki nastroju, niepokój Koszmary, kłopoty ze snem Samobójcze idee, samobójstwo Nie dwie osoby tak samo reagują na zatrzymanie leków antydepresyjnych. Dlatego lekarze nie mogą przewidzieć, kto będzie miał zespół odstawienia, a kto nie. Niezależnie od tego, mądrze jest najpierw porozmawiać z lekarzem, zanim spróbuje się samemu rzucić antydepresanty. Wiele osób musi kontynuować przyjmowanie leków antydepresyjnych bezterminowo, podczas gdy inne są w stanie zaprzestać ich przyjmowania po kilku tygodniach lub miesiącach. Jeśli należysz do tych, którzy są gotowi do rzucenia palenia, możesz zrobić kilka rzeczy, aby proces odstawienia leku był łatwiejszy do opanowania. Na przykład, takie zmiany stylu życia mogą pomóc Ci w przystosowaniu się do życia bez stosowania leków przeciwdepresyjnych: Zmniejszyć stres Dostawać miarowego ćwiczenie Medytować, ćwiczyć jogę Dostawać mnóstwo sen Jeść zrównoważony, zdrowy posiłki Nie nadużywać alkohol lub narkotyki Konsekwentnie, above propozycje są często polecający jako sprawdzeni metody dla łagodzenia depresji. Także, jeżeli ty martwisz się o niebezpieczeństwach zatrzymywać antydepresantów, te zmiany stylu życia mogą pomagać zapobiegać lub minimalizować one.

Inne sposoby dostosowania się do życia bez stosowania leków przeciwdepresyjnych

Kwestie emocjonalne związane z pandemią wirusa są dziś dla wszystkich ważne. Nie możemy znaleźć ulgi ani ukojenia w rzeczach, które normalnie robilibyśmy, aby poczuć się lepiej, takich jak kontakty towarzyskie czy rozrywka. Zdystansowane i zamknięte miejsca społeczne pobierają żniwo od naszego nastroju i postawy. Niemniej jednak, istnieją sposoby, by łączyć się z innymi bez narażania się na niebezpieczeństwo.

Jeśli zmagasz się z depresją lub lękiem, możesz znaleźć w Internecie grupy wsparcia, które pozwolą ci rozmawiać z innymi, którzy zmagają się z tymi samymi problemami. American Society of Addiction Medicine (ASAM) udostępnia listę wirtualnych grup wsparcia. Ponadto, National Alliance on Mental Illness (NAMI) posiada przewodnik informacyjny, który pomoże Ci znaleźć wsparcie i zasoby.

W Behavioral Rehabilitation Services rozumiemy wpływ COVID-19 na dobre samopoczucie psychiczne. Zdajemy sobie również sprawę, że niebezpieczeństwa związane z nagłym zaprzestaniem stosowania leków przeciwdepresyjnych nie powinny być lekceważone. Jeśli więc zmagasz się z uzależnieniem od narkotyków lub uzależnieniem w wyniku depresji, skontaktuj się z nami już dziś.